Blog

Podzemní slovanská pec v hotelu Císař Ferdinand

Slovanská pec

Patentovaný unikát v České republice

V roce 2009 byla na terase hotelu Císař Ferdinand vybudovaná podzemní Slovanská pec.

V roce 2009 byla na terase hotelu Císař Ferdinand vybudovaná podzemní Slovanská pec. Jedná se o unikát v České republice, který je patentován. Původní slovanské pece byly hluboké jámy vyložené dokola kamennými valouny. Uprostřed na dně jam se zakládal oheň, který kameny rozehřál, a po cca 3 hodinách se do jam pokládalo maso. Vše se přikrylo větvemi a utěsnilo hlínou a po 7 hodinách bylo maso tepelně opracované – vhodné k dlouhodobější konzumaci.

Číst dále

Vztahy mezi Karlovými Vary a Loktem

Městečko Loket

Karlovy Vary a Loket

Lázně Karlovy Vary byly založeny Karlem IV. roku 1349 na území loketské královské obory

Karlovy Vary po dlouhá staletí náležely správně k městu Lokti, svou jurisdikcí spadaly pod Loketský kraj. Historické vazby mezi Loktem a Karlovými Vary jsou velmi úzké. Největší české lázně lze právem označit za dítě starobylého hradního města Lokte. Ona spjatost je ostatně naznačena i romantickou pověstí o objevení karlovarského Vřídla při lovecké výpravě Karla IV. Z Lokte. Z Lokte pocházel lékař Václav Payer ((1488-1537), který roku 1522 jako první doporučil pít karlovarskou termální vodu a lze jej proto označit za otce karlovarské pitné kúry, jejímž symbolem je lázeňský koflík.

Číst dále

Chvála Lokte – Johann Wolfgang Goethe

Městečko Loket

Johann Wolfgang Goethe 1807

Loket leží nad všechen popis krásně a lze jej jako krajinné umělecké dílo obdivovat ze všech stran.

Město Loket patří k nejstarším sídelním lokalitám na území západočeského lázeňského trojúhelníku a je jednou z nejpamátnějších městských rezervací v České republice. Někdejší Goethův obdiv nad krásou Lokte i dnes plně sdílí každý, kdo se s romantickým hradním městečkem seznámí. Jedinečná poloha Lokte v malebném lesnatém údolí řeky Ohře okouzlí každého vnímavého návštěvníka.

Číst dále

Lázeňský koflík a historie sbírky lázeňských pohárků

Muzeum lázeňských pohárků

Muzeum lázeňských pohárků

Zapsáno v knize českých rekordů jako největší sbírka

Klasickým atributem karlovarského pacienta se již od 17. století stal zprvu kameninový a poté porcelánový lázeňský koflík, který postupně nahradil předtím užívané různorodé nádoby keramické, skleněné či cínové. Od konce 18. století byl tento specifický porcelánový předmět již trvale spojen s karlovarskou léčebnou kúrou. Nejstarší dochované keramické koflíky s nápisem Vivat Carlsbad pocházejí z 1. poloviny 18. století.

Číst dále

Svatby v Lokti

Previous
Next

Svatba v hotelu U Bílého koně

Vítejte v Lokti, ve vašem vysněném místě pro svatební obřady, hostiny a romantické pobyty!

👰 Svatební obřady:

Představte si svou svatbu v malebném prostředí historického hradu Loket nebo přímo v našem hotelu U Bílého koně. Naše hotelová restaurace či letní terasa Schwarzenberg jsou připraveny hostit váš nezapomenutelný okamžik. Každý váš požadavek bude pečlivě splněn.

Číst dále